اتحادیه جهانی کشتی اسامی برترین فرنگی‌کاران ماه را پیش از المپیک ریو اعلام کرد.

به گزارش سرویس کشتی فرتاک ورزشی، در جدیدترین رده‌بندی اعلام شده از سوی اتحادیه جهانی کشتی که پیش از المپیک منتشر شده است، قاسم رضایی و افشین بیابانگرد مانند ماه‌های گذشته در جایگاه سوم اوزان 98 و 71 کیلوگرم جای گرفته‌اند و تنها نمایندگان کشورمان در بین برترین‌ها هستند.

 

* رده‌بندی برترین فرنگی‌کاران جهان به شرح زیر است:

 

59 کیلوگرم:

1- اسماعیل بوررو مولینا، قهرمان جهان (کوبا) 2- روشن بایراموف، نایب قهرمان جهان (آذربایجان) 3- المات کبیس‌پایف، قهرمان تورنمنت باکو (قزاقستان) 4- مینگیان سیمینوف (روسیه) 5- یون وول چول (کره شمالی) 6- سوسلان دائوروف (بلاروس) 7- آرسن ارالی یف (قرقیزستان) 8- استیگ آندره برگ (نروژ) 9- المورات تاسمرادوف (ازبکستان) 14- حمید سوریان، قهرمان گزینشی استانبول (ایران)

 

66 کیلوگرم:

1- فرانک استابلر، قهرمان جهان (آلمان) 2- تاماش لورینچ، قهرمان تورنمنت اسپانیا (مجارستان) 3- ریو هانسو، نایب قهرمان جهان (کره جنوبی) 4- اسالم بک آلبی یف (روسیه) 5- آرتم سورکف، نفر سوم جهان (روسیه) 6- داوود استفانک (صربستان) 7- مهدی زیدوند، قهرمان تورنمنت پیتلاسینسکی (ایران)... 18- امید نوروزی

 

71 کیلوگرم:

1- رسول چونایف، قهرمان جهان (آذربایجان) 2- بالینت کورپاسی، نفر سوم اروپا (مجارستان) 3- افشین بیابانگرد، قهرمان آسیا (ایران)

 

75 کیلوگرم:

1- رومن ولاسوف، قهرمان جهان (روسیه) 2- دوژان کارتیکوف، قهرمان آسیا (قزاقستان) 3- مارک مادسن، قهرمان تورنمنت پیتلاسینسکی (دانمارک) 4- کیم هیون وو (کره جنوبی) 5- اندرو بسیک (آمریکا) 6- زورابی داتوناشویلی (گرجستان) 7- ویکتور نمس (صربستان) 8- پیتر باسی (مجارستان) 9- آرسن جولفالاکیان (ارمنستان) 10- سعید عبدولی، قهرمان جهان (ایران)

 

80 کیلوگرم:

1- سلجوق جبی، قهرمان گزینشی استانبول (ترکیه) 2- لاشا گوبادزه، قهرمان زیر 23 سال اروپا (گرجستان) 3- یوگنی سالیف، قهرمان جام پادوبنی (روسیه)... 5- رامین طاهری، قهرمان آسیا (ایران)... 20- یوسف قادریان

 

85 کیلوگرم:

1- ژان بلنیوک، قهرمان جهان (اوکراین) 2- ویکتور لورینچ، نفر سوم تورنمنت پیتلاسینسکی (مجارستان) 3- دیوید چاکوتادزه، نفر سوم جام پادوبنی (روسیه) 4- رستم آساکالُوف، نایب قهرمان جهان (ازبکستان).5- سامان طهماسبی (آذربایجان) 6- دنیس کولدا (آلمان) 7- آلکسی میشین (روسیه) 8- روبرت کوبیلاشویلی (گرجستان) 9- حبیب الله اخلاقی، نفر سوم جهان (ایران)

 

98 کیلوگرم:

1- نیکیتا ملنیکوف، قهرمان اروپا (روسیه) 2-  آرتور الکسانیان، قهرمان جهان (ارمنستان) 3- قاسم رضایی، نایب قهرمان جهان (ایران) 4- اسلام ماگومدوف (روسیه) ... 7- مهدی علیاری

 

130 کیلوگرم:

1- رضا کایالپ، قهرمان جهان (ترکیه) 2- میجان لوپز، نایب قهرمان جهان (کوبا) 3- الکساندر چرنیتسکی، نایب قهرمان اروپا (اوکراین) 4- ادوارد پاپ (آلمان) 5- یوهان گنوس یورن (سوئد) 6- سرگئی سیمینوف (روسیه) 7- بلال ماخوف (روسیه) 8- یوسف چوگوشویلی (بلاروس) 9- نورماخان تینالی یف (قزاقستان)...14- بشیر باباجان‌زاده، نفر سوم تورنمنت لهستان (ایران)... 19- امیر قاسنمی منجزی

 

انتهای پیام/